Warmteopwekking
Een comfortabele werk- en leefomgeving begint met een comfortabele ruimtetemperatuur. Veelal begint dit bij het verwarmen van een ruimte. Dit kan op vele manieren.
CV-Laag temperatuur systemen
Van lage temperatuur verwarming (LTV) wordt gesproken als de aanvoerwatertemperatuur niet hoger is dan 55°C en de retourwatertemperatuur maximaal 45°C (ten opzichte van 90 °C bij een conventionele CV intallatie). Voordelen van een dergelijk systeem: hoger rendement, minder warmteverlies in warmtedistributienetten en de efficiĆ«nte(re) inzet van duurzame energiebronnen als zonne-energie en aardwarmte komt binnen bereik. Om de energiebesparende toepassing van warmtepompen mogelijk te maken is LTV zelfs een voorwaarde.
Warmtepompen
Een warmtepomp, is een systeem dat net als een CV installatie een gebouw kan voorzien van verwarming en warm water. Daarbij maakt het gebruik van de warmte uit lucht en/of bodem(water). Gebr. van Hout gebruikt de warmtepomptechnologie bij de bouw en renovatie van diverse (bedrijfs)panden.
Meer informatie over warmtepompen is te vinden op:milieucentraal (particulieren) of ....
Warmtekrachtkoppeling
Warmtekrachtkoppeling combineert de opwekking van warmte en stroom. Energiekosten worden gereduceerd, overdrachtsverliezen en rookgasemissies zijn gering. Bovendien zijn gebruikers veel minder afhankelijk van energieleveranciers. Daarom is deze technologie in daarvoor geschikte projecten een interessant alternatief.
Wat zijn geschikte projecten?
In beginsel situaties waarbij een structurele warmte vraag is. Want bij het opwekken van elektriciteit komt warmte vrij. Denk hierbij aan zwembaden, sauna's, hotels, bedrijven met klimaatinstallaties, kantoren etc. Voor meer informatie neem svp contact op.
De ‘conventionele’ standaard energievoorziening ziet er vandaag de dag als volgt uit: de elektriciteit wordt opgewekt met grote stoomturbines in kolen-, gas- of atoomcentrales en de warmte wordt separaat opgewekt door de cv-ketel.De warmte die vrijkomt bij het produceren van elektriciteit kan zelden op een zinvolle manier worden gebruikt. Zo gaat er ongeveer 53% van de thermische procesenergie verloren. Ook ‘onderweg’ van centrale tot eindverbruiker gaat over de verschillende stations ongeveer 2% elektrische energie verloren. De energiebalans laat zien dat de besparing op primaire energiekosten bijna 25% bedraagt als een WKK wordt ingezet.
Rentabiliteit en juiste keuze
De door ons geleverde en geinstalleerde warmtekrachtsystemen werken op aardgas. De keuze voor type en vermogen hangt af van de warmtebehoefte. Een minimum van 4000 draaiuren per jaar is een voorwaarde om tot investering over te gaan. Eigen gebruikt van opgewekte stroom maakt in de meeste gevallen een WKK financieel rendabel. Het terugleveren van stroom aan het energiebedrijf weegt vaak niet op tegen de opwekkingskosten.
Aan de hand van een rentabiliteitsberekening kan worden bepaald welke WKK voor een specifieke installatie het meest rendabel is. Daarbij spelen zaken als gas- en elektraverbruik per maand, gas- en elektrakosten, de eventuele terugleveringvergoeding, onderhoud- en installatiekosten en energiebelasting een rol.
Belangrijk: bij de grotere modellen WKK's wordt geen energiebelasting geheven op aardgas.
|